चासोक तङ्नाम सांस्कृतिक कार्यक्रम २०७६ भव्यताका साथ सम्पन्न (फोटोफिचर)

शेयर गर्नुहोस्

समिम मियाँ
९ डिसेम्बर / लिमासोल
किरात याक्थुङ चुम्लुङ साइप्रसले याक्थुङ लिम्बुहरुको मौलिक पर्व चासोक तङ्नाम(उधौली)को अवसरमा साँस्कृतिक कार्यक्रम भव्यताका साथ सम्पन्न गरेको छ । गत आइतबार डिसेम्बर ८ तारीखमा लिमासोल स्थित नियो फिस्टा हलमा ‘चासोक तङ्नाम २०७६’ आयोजना भएको हो।

कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि सुभास मल्लले मौलिक कला र संस्कृति जगेर्ना गर्नु पर्ने हामि सबै को दायित्व भएको बताउदै प्रवासमा रहेर पनि यस किसिमको कार्यक्रमले साइप्रसका नेपालीलाइ एक सुत्रमा बाध्ने काम निकै सह्रानीय भएको बताउनु भयो।

Subash malla and Sabin singu lighting candle at celebration of Chasok Tangnam 2076 event

किरात याक्थुङ्ग चुम्लुङ्ग का अध्यक्ष तेजबहादुर सिंगुको सभापतित्वमा भएको कार्यक्रममा गैरआवासीय नेपाले संघ साइप्रस कि उपाध्यक्ष जसु पुन मगर , तमु समाज साइप्रस कि कोषाध्यक्ष प्रिया गुरुङ्ग , नेपाल मगर संघका अध्यक्ष खगेन मगर , पत्रकार दिनेश गौतम ,शेर्पा किदुक साइप्रस, नेपाल तामाङ बौद्ध महासंघ साइप्रस, चितवन सेवा समाज साइप्रस, नेपाली जनसम्पर्क समिति साइप्रस प्रवाशी एकता मन्च साइप्रस, नेपाल तामाङ घेदुङ साइप्रस, ह्याल्मो युनिटी साइप्रस लगायत संघसंस्थाका प्रतिनिधिको उस्पस्थिति थियो। कार्यक्रममा केलाङ र यालाङ लगायतका विभिन्न मौलिक सस्कृती झल्काउने नृत्यहरु प्रस्तुत गरिएको थियो। बेलायतबाट विशेष निमंत्रणामा आएका नव गायक सुरेन ताम्लिङले केलाङ र यालाङ नृत्यको नेतृत्वका गरेका थिए।

Performing kelang dance at chasok tangnam 2076 Cyprus

कार्यक्रमका मुख्य आकर्षण प्रथम नेपाली तारा तथा लोकप्रिय गायक दिपक लिम्बुको जोडदार साङ्गितिक प्रस्तुतिले माहोल तातिएको थियो। गायक लिम्बुले ‘बेनीको बजार’, ‘ मुटु माग्यौ तिमीले ‘, ‘ मैले माया गर्न जानिन होला ‘ , ‘नाइँ नभन्नु ल ‘, ‘ सिम्पल सिम्पल कान्छीको डिम्पल पर्ने गाला ‘, ‘ ढल्क्यो ढल्क्यो ‘ , ‘माया गरिरहुँ ‘ बोलको गित गाएर दर्शक उफार्दै मंत्रमुक्त पारे। अर्का गायक सुरेन ताम्लिङ र स्थानीय गायिका मिजिरा सम्बाहाम्फे संग ‘भेट भयो सोल्टिनी ज्यु के छ नि समाचार’ बोलको गित गाएर मनोरंजन गराए। गायक ताम्लिङ्ग ले सालको पात टपरी लगायत बोलको गित गाएर दर्शक उफारे।

Singer Dipak Limbu Performing at Chasok Tangnaam 2076 in Cyprus
Singer Dipak Limbu Performing at Chasok Tangnaam 2076 in Cyprus
Singer Suren Tamling Performing at Chasok Tangnaam 2076 in Cyprus
Singer Suren Tamling Performing at Chasok Tangnaam 2076 in Cyprus
Singer Mijira sambaahamfe Performing at Chasok Tangnaam 2076 in Cyprus

स्थानीय कलाकारको दमदार प्रस्तुतीले माहोल झनै तातिएको थियो। खगेन राना मगर र पुस्पा पुन मगर को युगल नृत्य प्रस्तुत गरे। नृत्य मन पराएर दर्शकले “वान्स मोर” को “हुटिंग ” गरे। गायिका अमिसा लिम्बुले आफ्नो सांगतिक प्रस्तुति दिइन भने सुरज रानाभाट र सुस्मा राइले पनि युगल नृत्य बाट दर्शकको वाहवाही पाए। सम्योजक सरिता लिङ्ग्देनले संचालन गरेको कार्यक्रमलाइ सन्तोष कन्दङवाले पनि साथ दिए।

Khagen rana magar and Puspa Pun magar perform Dance at Chasok tangnam 2076 in Cyprus
Selfie at Chasok tangnam 2076 in Cyprus
Limbu Girls at Chasok tangnam 2076 in Cyprus
Limbu dress at Chasok tangnam 2076 in Cyprus

किरात याक्थुम चुम्लुङ्ग साइप्रसले आमन्त्रित कलाकारहरुलाई सम्मान पत्र सहित माया चिनो प्रदान गरेको थियो। साथै कार्यक्रम सफल बनाउन नैतिक भौतिक र आर्थिक रुपमा सहयोग गर्ने दाताहरुलाई सम्मान गर्दै धन्यवाद तथा प्रशंसा पत्र प्रदान गरिएको थियो।

happy Mode
happy mode
samman at Chasok tangnam 2076 in Cyprus
samman at Chasok tangnam 2076 in Cyprus
Facebook Comments Box
शेयर गर्नुहोस्

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *