नेपाली जनसम्पर्क समिति साईप्रसको सभापतिमा अर्याल निर्विरोध

शेयर गर्नुहोस्

१२ अगस्ट / लिमासोल

नेपाली जनसम्पर्क समिति साईप्रसको सभापतिमा सीता अर्याल निर्विरोध निर्वाचित भएकी छिन् । आईतबार साईप्रस स्थित लिमासोल नेपाली भेटघाट रेस्टुरेन्टमा आयोजित समितिको पहिलो अधिवेशनबाट अर्यालको नेतृत्वमा १७ सदस्यीय कार्यसमिति निर्विरोध निर्वाचित भएको हो ।

अधिवेशनबाट उपसभापतिहरुमा पुष्पा मिश्र, कर्चुङ लामा ह्योल्मो, महामन्त्रीहरुमा कुमार सिंह मन्याल र सरस्वति तिमल्सिना, सहमहामन्त्रीहरुमा इन्दिरा उप्रेती, पेम्बा ओमु लामा, लक्ष्मी पौडेल, लक्ष्मी काफ्ले निर्वाचित भएका छन् । साईप्रसको कूल ४ क्षेत्रहरुको प्रतिनिधित्व यी ४ महामन्त्रीहरुले गर्नेछन् । अर्को तर्फ अधिवेशनबाट कोषाध्यक्षमा लक्ष्मिता गुरुङ निर्वाचित भएकी छिन् । त्यस्तै, सदस्यहरुमा सरस्वति भुसाल, कुशुम गुरुङ, चमेली धिताल, रुपक खतिवडा, कृष्ण आचार्य, राम सुन्दर यादव, श्रृटिना महर्जन विजयी भएका छन् ।

सामुहिक तस्बिर खिचाउदै नव निर्वाचित कार्यसमिति तस्बिर : बिशंत जंग शाही

नेपाली काँग्रेसका प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्माको प्रमुख आतिथ्यतामा सम्पन्न कार्यक्रममा विभिन्न देशका जनसम्पर्क समितिका सभापतिहरु र एनआरएनका प्रतिनिधिहरुको समेत सहभागिता रहेको थियो । कार्यक्रममा नेपाली जनसम्पर्क समिति डेनमार्कका सभापति एवं केन्द्रीय प्रतिनिधि बिरेन्द्र सिंह कार्की, साईप्रस स्थित नेपाली महावाणिज्यदूत डा. राम जीवन पञ्जियार, एनआरएनएका केन्द्रीय उपाध्यक्ष कूलप्रसाद आचार्य, नेपाली जनसम्पर्क समिति कतारका पूर्व सभापति तथा एनआरएनएका आईसीसी सदस्य विमल सुवेदी लगायतले विशेष अतिथिको रुपमा उपस्थिति जनाएका थिए । अतिथिमा यातायात व्यवस्था विभागका निर्देशक तीर्थराज खनाल र नेपाली काँग्रेसका काभ्रे जिल्लाका कार्यालय सचिव विनोद तिमल्सिना, एनआरएनएका आईसीसी सदस्य रञ्जीत महतो र एनआरएनए साईप्रसका अध्यक्ष सुवास मल्ल लगाएत उपस्थिति रहेको थियो ।

सामुहिक तस्बिर खिचाउदै नव निर्वाचित कार्यसमिति तस्बिर : बिशंत जंग शाही

विभिन्न समयमा समितिले साइप्रसका नेपालीले भोगनु परेका समस्या बारे जानकारी गराउदै नेपाल सरकारको ध्यानाकर्षण गराउने गरेको छ । समितिले सन् २०१७ मा नेपालका परराष्ट्रमन्त्री, परराष्ट्र सचिब र श्रम मन्त्रीलाई भेट गरि ज्ञापन पत्र बुझाउदै साइप्रसका समस्या समाधान बारेमा पहल गर्दै यथासिघ्र कदम चाल्न अनुरोध गरेको थियो ।
खास गरि घरेलु कामदारको रुप मा साइप्रस आउनेले मालिकबाट दुख पाउने गरेका छन् ।

Facebook Comments Box
शेयर गर्नुहोस्

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *