होसियार ! फेसबुक ह्याक होला है

शेयर गर्नुहोस्

१५ अक्टोबर २०२०

तपाइँ हामि प्राय: ले फेसबुक मेसेन्जर चलाउने गर्छौ। च्याट, भिडियो कल गर्न होस् या भिडियो फोटो पठाउन मेसेन्जर प्रयोग गर्ने गर्दछौ। अब सतर्क हुने बेला आएको छ। नत्र तपाइको फेसबुक ह्याक हुन सक्छ। साइप्रसको प्रहरी अन्तर्गतको साइबर क्राइम कम्ब्याट विभागले बिहिबार एक संदेश जारी गर्दै फेसबुक मेसेन्जरमा आउने म्यासेज प्रति सहज हुन आग्रह गरेको हो।

credit : 2sapwar

झट्ट हेर्दा युट्युब को भिडियो जस्तो देखिने फोटो सहितको लिंक कुनै साथीको मेसेन्जर बाट आए मा क्लिक नगर्न सुझाव दिइएको छ। प्राय:यस्ता भिडियो को थमनेलमा यौन वा अर्ध नग्न युवायुवती को तस्बिर वा तपाइँ कै तस्बिर राखिएको हुन्छ। फलानो साथीले के पठाएछ भनि क्लिक गर्दा तपाइको फेसबुक ह्याक हुन्छ। तपाईको फेसबुक फ़ेण्डलिस्ट मा भएका सबै साथीको इनबक्स मा सोहि मेसेज पुग्छ। जसले सो लिंक क्लिक गर्यो उसको फेसबुक पनि ह्याक हुने गर्दछ।

यस्ता मेसेज बाट सावधानी अपनाउन सबै नागरिकमा साइबर क्राइम कम्ब्याट विभागले अनुरोध गरेको छ।

यो पनि पढ्नुहोस : साइप्रसमा ह्वातै बढ्यो कोरोना,बिहिबार ९३ संक्रमण

शेयर गर्नुहोस्

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *