मृत भेटिएको शिशुको पोस्टमार्टम, को हो दोषी ?

शेयर गर्नुहोस्

१९ अक्टोबर २०२०/लिमासोल

गत शुक्रबार दिउसो आएको एउटा समाचार साइप्रसका नागरिकका लागि हृदयविदारक थियो। लिमासोला जिल्लामा पर्ने पेण्टागोमो को फोहोर प्रसोधन केन्द्रमा घरेलु फोहोर छटाई गर्ने क्रममा गारबेज प्लास्टिक मा पोको पारिएको अवस्थामा फेला परेको मृत शिशु । फोहोर छटाइ गर्ने महिला कर्मचारीले देखेको त्यो कारुणिक द्रिश्य सायदै कसैले हेर्न सक्थ्यो। घटनाको जानकारी पाउने बितिकै सो स्थानमा पुगेको प्रहरी र मेडिकल फोरेन्सिक टिमले यस्तो द्रिश्य परिकल्पना पनि गरेका थिएनन् होला।

फोरेन्सिक टिमले जांच सुरु गर्यो। पोस्टमार्टम गर्न नवजात शव उठायो । प्रहरीले नवजात शिशु केटा रहेको झोलमा सलनाल पनि रहेको जानकारी दियो। कसले यस्तो निर्दयिता देखायो ? कसको बच्चा होला ? किन यस्तो गरेको होला ? प्रश्न धेरै थिए उत्तर थिएन। जवाफ अब पोस्टमार्टम बाट मात्र आउने सम्भावना थियो तर पोस्टमार्टम सोमबार मात्र हुने भयो । यता प्रहरीले फोहोर उठाउने ट्रक र रुट बारे अनुसन्धान सुरु गर्यो। ‘कन्भेयर बेल्ट’ मा सो समयमा २० ट्रकले घरेलु फोहोर एकै समयमा अनलोड गरेका थिए। प्रहरी रुट खोजि गर्न ट्रक र उसका कर्मचारी संग सोधपुछ गरिरहेको छ तर कुनै नतिजा मा पुगेको छैन।

२ जना सरकारी डाक्टर सोमबार पोस्ट्मार्तम गरे पछि रिपोर्ट जारि गरेका छन्। यो बच्चा जिउदो वा मृत नै जन्मिएको हो या फोहोर उठाउने ट्रकमा हुने प्रेशरले थिचिएर मरेको हो भन्न नसकिने बताएका छन्। शिशु केटा भएको र ९ महिना पुरा भएर जन्मिएको पुस्टि गरेका छन्। प्रारम्भिक जानकारी अनुसार बच्चा काउकासियन मुलको भएको बताइए पनि तत्काल पोस्टमार्टम बाट कुनै निष्कर्ष मा पुग्न नसकिने बताउदै बिभिन्न टेस्ट संगै डिएनए टेस्ट गरि धेरै प्रश्नको जवाफ पाइन सक्ने डाक्टरहरुले आशा गरेका छन् । जर्जिया, अजर्बाइजान, अर्मेनिया र दक्षिण रसियाका केहि भाग मा बस्ने मान्छेलाइ काउकासियन भनिन्छ। सबै टेस्ट लागि नमुना सुरक्षित राखी सकिएको छ।

यो पनि पढ्नुहोस् :युराेपमा काेराेना सङ्क्रमण तीव्र गतिमा फैलिँदै, फेरि कडाइ गरिँदै

Facebook Comments Box
शेयर गर्नुहोस्

You May Also Like

One thought on “मृत भेटिएको शिशुको पोस्टमार्टम, को हो दोषी ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *