शुक्रबार देखि साइप्रसमा नयाँ नियम, खुल्लामा पनि मास्क अनिवार्य

शेयर गर्नुहोस्

२२ अक्टोबर २०२० /लिमासोल

साइप्रस सरकारले कोरोनामा आएको तिव्र वृद्धि प्रति गम्भीर हुदै नयाँ नियम तथा प्रतिबन्ध घोषणा गरेको छ। शुक्रबार देखि लागु हुने गरि सरकारले प्रतिबन्ध घोसणा गरेको हो। केहि दिन यता कोरोना संक्रमितको संख्या एक सय भन्दा माथि रहे पछि साइप्रसमा महामारीको अवस्था प्रति चितिंत हुदै आज मन्त्रीपरिषद मा प्रतिबन्ध गरिनु पर्ने भन्ने प्रस्ताव लगिएको थियो। गत हप्ता पनि कोरोना को संख्यामा हाल सम्म कै उच्च २०० भन्दा बढी मा कोरोना देखिए पछि गत शनिवार देखि विभिन्न नियम लागु गरिएको थियो।

आगामी नोभेम्बर ९ तारिख सम्म लागु हुने गरि घोषणा गरिएको नियममा भोलि शुक्रबार देखि देश भरि नै घरमा हुने जमघटमा १० जना सम्म मात्र जम्मा हुन पाइने छ साथै खुल्ला स्थानमा पनि मास्क अनिवार्य लगाउनु पर्नेछ। रेस्टुरेन्ट,क्याफे भित्र ७५ र बाहिर १५० जना सम्म ग्राहक राख्न पाइने छ भने एक टेबुलमा ६ जना भन्दा बढी बस्न मनाही गरिएको छ।

त्यस्तै, दर्शक बिना खेलकुद संचालन गर्न सकिने छ भने चर्च मा पनि ६०+९ जना जम्मा हुन् सकिने घोसण गरिएको छ।

यता लिमासोल र पापोस को लागि विशेष नियम घोषणा गरिएको छ। रेस्टुरेन्ट, क्याफे, बार हरु राति १०:३० बजे सम्म मात्र खुल्ला हुनेछन भने आम नागरिक राति ११ बजे पछि बाहिर निश्कन वा हिंडडुल गर्न निषेध गरिएको छ। कुनै विशेष कारण जस्तै : अस्पताल वा फार्मेसी जान, वा अत्यावश्यक काम को शिलशिलामा बाहिर निस्किने व्याक्ति भने अनुमति दिइएको छ। १८ वर्ष मुनिका बालबालिकाका लागि आयोजना हुने खेलकुद तथा सामाजिक कार्यक्रम सबै निषेध गरिएको छ।

हाल सम्म कोरोना संक्रमित को सख्या २९६६ पुगीसकेको छ। वुधवार १२७ जनामा कोरोना पुष्टि भएको थियो

अनुरोध : दशैँ मनाउन बाहिर निस्कने योजना बनाउनु भएका नेपाली दाजुभाइ दिदिबहिनिहरुमा सके सम्म बाहिर ननिस्कन घर मै दशैँ मनाउन अनुरोध गर्दछौ। निस्कनै परे पनि मास्क, सेनेटाइजर प्रयोग गरि सामाजिक दुरी कायम राखेर सावधानी अपनाउन विनम्र अनुरोध गर्दछौ।

READ ALSO : जनसम्पर्क समिति साइप्रसले कविता प्रतियोगिता गर्दै

Facebook Comments Box
शेयर गर्नुहोस्

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published.