मंगलबार १९८ मा कोरोना पुष्टी, लकडाउन हुने सम्भावना कति ?

शेयर गर्नुहोस्

समिम मियाँ

१० नोभेम्बर २०२०/ लिमासोल

साइप्रसमा पछिल्लो २४ घन्टामा कोरोनाका १९८ बिरामी फेला छन्। मंगलबार साँझ स्वास्थ्य मन्त्रालयले दिएको जानकारीमा ४१४३ नमुना परिक्षणमा १९८ मा संक्रमण पुष्टी भएको हो। संक्रमितको निकट सम्पर्क मा आएका ६४२ मध्य ७८ मा कोरोना देखिएको छ। त्यस्तै व्याक्तिगत रुपमा टेस्ट गराउने २३९९ मध्य ८७ मा कोभिड १९ देखिएको हो। सरकरी अस्पतालका ल्याबमा संकलन गरिएका २२० नमुना मा १४ मा , एयरपोर्टमा संकलित ५३८ नमुना परिक्षण गर्दा ७ जनामा र डाक्टरको सिफारिस गरेका २५६ को नमुना टेस्ट गर्दा १२ जनामा कोरोना पोजेटिभ देखिएको हो।

आजको नयाँ तत्थ्याङ्क संगै हाल सम्म ६२९६ मा कोरोना पुष्टी भै सकेको छ भंने १८८२ निको भै सकेका छन्। हाल सम्म २७ जनाले कोरोनाका कारण ज्यान गुमाएका छन्।

फामागुस्ता हस्पिटलमा हाल ५९ जना कोरिना पोजेटिभ बिरामीले उपचार गराई रहेका छन् भने ति मध्य ४ जना आइ सी यु मा भर्ना भएका छन्। त्यस्तै निकोसिया जेनेरल हस्पिटलमा पनि ७ जना आइ सी यु मा छन् भने अन्य १० जना कोभिड वाड मा भर्ना भएका छन्।

भोलि के हुन्छ ?

भोलि हुने मन्त्रिपरिषदको बैठकले पूर्ण लकडाउन हुने वा स्थानिय स्तरमा लकडाउन हुने वा अन्य कडा नियम लागु हुने बारे निर्णय गर्नेछ। महामारी रोगका विज्ञहरुको सल्लाहकार कमिटिले आफ्नो सिफारिस हिजो नै रास्ट्रपति समक्ष बुझाइ सकेको छ। जानकारहरुका अनुसार सल्लाहकार कमिटिले स्थानिय लकडाउन गर्दा प्रभावकारी हुने जिकिर गरेका छन्।

खास गरि लिमासोल र पापोस जिल्लामा मात्र लकडाउन हुने सम्भावना धेरै भएको र अन्य जिल्लामा पनि कडा नियम लागु हुन् सक्ने सम्भावना रहेको स्थानिय मिडियाले लेखेका छन्।

मन्त्रिपरिषदको बैठक पछि रास्ट्रपति ले नै स्वयम् घोसणा गर्ने बताइएको छ।

Facebook Comments Box
शेयर गर्नुहोस्

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *