अब श्रम स्वीकृति लिन ‘नो अब्जेक्सन सर्टिफिकेट’ अनिवार्य चाहिने

शेयर गर्नुहोस्

काठमाण्डौ – अब श्रम स्वीकृतिका लागि ‘नो अब्जेक्सन सर्टिफिकेट’ अनिवार्य चाहिने भएको छ ।अब श्रम स्वीकृति लिनका लागि सम्बन्धित रोजगारदाताले हालसालै जारी गरेको ‘नो अब्जेक्सन सर्टिफिकेट’ को प्रमाणपत्र सम्बन्धित देशमा रहेको नेपाली दूतावासमा प्रमाणिकरण गराएर पेश गर्नुपर्ने वैदेशिक रोजगार विभागले जनाएको छ ।

यस्तै फागुन २९ गतेभन्दा अघि नै ‘डिमाण्ड एटेस्टेसन’ अर्थात मागपत्र प्रमाणिकरण भई पूर्व स्वीकृति लिइसकेकाको हकमा पनि अन्तिम स्वीकृति लिनका लागि रोजगारदाताले हालसालै जारी गरेको ‘नो अब्जेक्सन सर्टिफिकेट’ अनिवार्य गरिएको विभागले जनाएको छ ।

नभएमा अन्तिम स्वीकृति पाइने छैन । त्यसैगरी व्यक्तिगत श्रम स्वीकृति लिएर वैदेशिक रोजगारीमा जानेको हकमा पनि सम्बन्धित रोजगारदाता कम्पनीको आधिकारिक इमेलबाट वैदेशिक रोजगार ताहाचल कार्यालयको इमेल ठेगानामा ‘नो अब्जेक्सन सर्टिफिकेट’ पठाएको भएमा मात्र अन्तिम श्रम स्वीकृति पाइनेछ ।गएको फागुनको अन्तिम सातादेखि रोकिएको श्रम स्वीकृति सरकारले अस्ति १४ गतेदेखि खुलाएको छ । कोरोना महामारी सुरु भएसँगै पुनः श्रम स्वीकृति पनि सरकारले रोकेको थियो ।

तर पुनः श्रम स्वीकृति भने गएको असार १८ गतेदेखि नै खुलेको हो ।

Facebook Comments Box
शेयर गर्नुहोस्

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *