अष्ट्रेलियामा अनाैठाे नियम, झ्याल खाेलेर कार पार्क गर्दा आयाे जरिवाना

शेयर गर्नुहोस्

अस्ट्रेलिया । सार्वजनिक स्थलमा कार वा कुनै पनि सवारि साधन पार्क गर्दा जरिवाना तिर्नुपर्ने कुरामा सबै सहमत हुन्छन् । तर सिड्नीको दक्षिणी भागमा रहेको एक परिवारले आफ्नै घरमा कार पार्क गर्दा समेत जरिवाना तिर्नुपरेको छ । सिड्नी पुलिसले कारको झ्याल खुला राखेको भन्दै रिचेल अमेलाई ११२ डलर जरिवाना तिराएको हो ।

अमेले घरको दक्षिणतर्फको भागमा कार पार्क गरेका थिए । वास्तवमा, रिचेल अमेका श्रीमान मात्र केही मिटरको दूरीमा थिए । पुलिसले रोक्न खोज्दा उनी अगाडिको यार्डमा रहेको बगैंचामा काम गर्दै थिए । कार नजिकै रहेर घरायसी काम गरेपनि अमेलाई प्रहरीले जरिवानाको रसिद थमायो । अस्ट्रेलिया लगायतका कतिपय देशमा सवारी साधन पार्क गर्दा ढोका खुल्ला राख्दा समेत जरिवानाको व्यवस्था गरिएको छ । तपाईंको कार खुला छोड्दा कोही भित्र पसेर चोरी गर्नसक्ने कारण सवारी धनी र चालकलाई समेत सचेत बनाउन जरिवानाको व्यवस्था गरिएको पाइन्छ ।

एनएसडब्ल्यू रोड नियम २१३, सबसेक्शन ५ अनुसार यदि कुनै ड्राइभर कारबाट तीन मिटरभन्दा बढी भित्र छ र कोही भित्र छैन भने, सबै विन्डोजहरू सुरक्षित हुनुपर्दछ, र सबै ढोका लक हुनुपर्छ भनेको छ ।  सन् २०१९ को एक बर्षमै यहाँ सडक नियममा सामान्य कमजोरीकै कारण एक हजार सवारी चालकले जरिवाना ब्यहोर्नुपरेको छ । एनएसडब्ल्यू पुलिस ट्राफिक र राजमार्ग पेट्रोलबाट आएका प्रमुख इन्स्पेक्टर फिलिप ब्रोक्सले यस क्षेत्रमा अपवाद मात्रै जरिवाना गरिने भएपनि चोरी रोक्न र गाडी चालकहरूलाई सचेत बनाउने कारबाहीलाई निरन्तरता दिएको जानकारी दिनुभयो ।


पुरा समाचार र भिडियो हेर्न तल का लिंकहरु मा क्लिक गर्नुहोस्
Source

Facebook Comments Box
शेयर गर्नुहोस्

You May Also Like

One thought on “अष्ट्रेलियामा अनाैठाे नियम, झ्याल खाेलेर कार पार्क गर्दा आयाे जरिवाना

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *