अमेरिकामा कोरोना संक्रमितको संख्या ३ करोड नजिक, एकै दिन थपिए ७७ हजार

शेयर गर्नुहोस्

काठमाडौं। विश्वमा कोरोनाको खोप अभियान सुरु भए पनि अमेरिकामा भने कोरोना संक्रमितको संख्या थपिदैँ गएको छ। अमेरिकामा गत २४ घण्टामा मात्र ७७ हजार ३ सय ७७ जना कोरोनाका संक्रमितहरु थपिएका हुन्।

अमेरिकामा हालसम्म २ करोड ९० लाख ५२ हजार २ सय बढी कोरोनाका संक्रमितहरु रहेका छन्। ५ लाख २० हजार ७ सय ८५ जनाको हालसम्म कोरोनाका कारण ज्यान गएको छ भने गत २४ घण्टामा २ हजार ४ सय १४ जनाको मृत्यु भएको छ।

अझै पनि अमेरिकामा ९० लाख ९६ हजार २४ सक्रिया संक्रमित रहेका छन्। १५ हजार ८ सय ७१ जना कोरोनाका गम्भिर विरामी रहेको वल्र्डोमिटरले जनाएको छ। अहिलेसम्म १ करोड ९४ लाख ३५ हजा बढीले कोरोना संक्रमण जितेका छन्।

अमेरिकापछि भारतमा १ करोड १० लाख बढी संक्रमितहरु रहेका छन्। ब्राजिलमा पनि कोरोना संक्रमित हुनेको संख्या १ करोड नाघेको छ। गत २४ घण्टामा ब्राजिलमा ६७ हजार बढी संक्रमित थपिए भने भारतमा थप १६ हजार ५ सय ६८ जनामा कोरोना पुष्टि भएको छ।

हालसम्म विश्वमा ११ करोड ३५ लाख ३३ हजार ४ सय १८ जना कोरोनाका संक्रमित भेटिएका छन्। २५ लाख १८ हजार ३ सय ४४ जनाले कोरोनाका कारण ज्यान गुमाए भने ८ करोड ९१ लाख २१ हजार १ सय ६९ जना कोरोना संक्रमणबाट मुक्त भएको वल्र्डोमिटरले जनाएको छ।


समाचार र भिडियो हेर्न तल का लिंकहरु मा क्लिक गर्नुहोस्

शेयर गर्नुहोस्

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *